Erinevused

Siin näed erinevusi valitud versiooni ja hetkel kehtiva lehekülje vahel.

ptk:3.6 [2013/01/19 01:19]
ott Toimetaja poolt kinnitatud
ptk:3.6 [2013/01/20 21:22] (Hetkel kehtiv)
ott Toimetaja poolt kinnitatud
Rida 40: Rida 40:
===Ujumine=== ===Ujumine===
... ...
 +
 +=== Varustuse puudumine, kadumine, vähesus või oludele mitte vastavus  ===
 + Ikka juhtub, et mõni matkalistest on miskit varustusest koju unustanud või kaotanud matka käigus. Samuti võib ette tulla et olemasolev varustus ei täida oodatud ülesannet (nt ei pea vett). Selliste olukordade lahendamise oskus on üks enim mainitud asju, milles kunagised skaudid skautlust tänavad.
 + Kõige tavalisem näide on toidunõude koju unustamine. Lusikaid-kahvleid kipub kaduma ka laagri jooksul. Samas on see ka kõige lihtsam asi lahendada, õpetades noorele ka samal ajal leidlikkust. Nii saab ilma nõudeta skaut endale ise söögiriistad voolida ja taldrikuks kõlbab tühi konservikarp või supipurk (kavalamad matkalised eelistavadki viimaseid, kuna siis ei pea oma nõusid pesema :). Samuti saab näiteks nõudeta matkaline süüa viimasena suurest pajast otse koos kohustusega see ära pesta. Pikemasse laagrisse mines aga on mõistlik köögivarustusse pakkida ka paar komplekti varunõusid. Reeglina täieneb üksuse köögivarustus iga laagriga lusika või kausi võrra.
 + Keerulisem on lugu aga siis kui puudu või kadunud on mõni oluline riideese (soe kampsun, vihmajope). Puuduolemise vastu aitab tähtsama varustuse kontroll enne väljasõitu. Kui aga riided kaduma kipuvad, siis tasub esmalt aidata hädalisel oma asju otsida. Otsitav ese võib olla hädalise oma kotis (asjad on seal segamini või pole noor oma asju ise pakkinud ega teagi, mis tal seal on) või ka sõbra kotis (pimedas telgis läheb kõik järjest kotti) või eelmises puhkekohas kenasti oksale riputatud jne... Kui aga otsitavat ei leita või olemasolev riie ei täida oma eesmärki (nt jope ei pea vihma) siis tuleb kombineerida. Soojapidavuseks aitab kihilisus. Ka mitu õhukest särki kokku onn soojem kui üks ning salga peale kokku ikka ehk leitakse miskit. Vihma korral saab prügikotist teha veekindla pealmise kooriku.
====Ressursid /vihjed abimaterjalidele==== ====Ressursid /vihjed abimaterjalidele====
 
ptk/3.6.txt · Viimati muutnud: 2013/01/20 21:22 persoon ott
 
Ole valmis - Alati valmis... Recent changes RSS feed